Categories
Statyba

Plastikiniai langai Vilniuje ir patalpų vėdinimas

Plastikiniai langai Vilniuje bei kituose (didžiojoje dalyje miestų), sukuria visas galimybes tiems, kurie nori pasikeisti senus ar sumontuoti naujųs naujos statybos namuose. Tačiau jų įsigijimas yra tik pirmasis žingsnis, po kurio, seka ne ką mažiau svarbūs kiti žingsniai – vienas iš jų yra tinkama šių langų priežiūra. Belieka pridurti, kad priežiūros procesas susideda iš daug įvairių komponentų.

Plastikiniai langai Vilniuje

Vienas svarbiausių plastikinių langų priežiūroje yra patalpų vėdinimas. Šį kartą pasidomėsime, kaip tinkamai vėdinti patalpas, kuriose yra šios langai, tačiau, nepamiršime ir kitų svarbių priežiūros elementų.

Kaip žinia, būtent plastikiniai langai yra  jaukių ir šiltų namų garantas, tačiau siekiant tinkami juos prižiūrėti, dera dažnai vėdinti patalpas. Įdomu tai, kad informaciniuose šaltiniuose galima rasti labai daug patarimų bei pastebėjimų, kaip reikia vėdinti patalpas, tačiau visi jie – skirtingi. Tad, kokia iš tikrųjų yra tiesa? Kaip teisingai tai atlikti?  Ką apie tai sako plastikinių langų gamintojai Vilniuje? 

plastikiniai langai vilniuje

Kokie pasiūlymai vartotojams

Gamintojai tvirtina, kad patalpas, kuriuose yra sumontuoti plastikiniai langai, būtina vėdinti kiekvieną rytą bent po kelias minutes. Jei yra galimybė, tą patį veiksmą rekomenduojama pakartoti ir dienos metu. Verta atkreipti dėmesį į tai, jog dauguma žmonių laikosi nuomonės, kad žiemos metu patalpų vėdinti tiesiog nereikia, tačiau tokia nuomonė tikrai nėra teisinga. Anot ekspertų, žiemos metu patalpas vėdinti yra rekomenduojama taip pat, nepriklausomai, kurioje Vilniaus dalyje gyvenate. 

Ne ką mažiau svarbi yra ir dar viena pastaba: vėdinamos turi būti ir tos patalpos, kuriose negyvena žmonės. Ypač daug dėmesio reikėtų skirti tų patalpų vėdinimui, kuriose kaupiasi drėgmė: virtuve, vonios kambariu. 

Plastikinių langų švara

Pats metas paliesti ir kitą svarbų šių langų priežiūros dalį. Tai – jų švara. Tinkamą švarą galima užtikrinti laikantis tam tikrų taisyklių bei naudojant tam skirtas priemones. Greičiausiai sutiksite, kad nešvarios langų guminės tarpinės mažina jų sandarumą. Pučiant stipriam vėjui galima išgirsti pašalinius garsus, ko būti neturėtų.

Egzistuoja labai daug įvairių nuomonių vilniečių tarpe, kaip turėtų būti  taisyklingai  atliekamas patalpų vėdinimas, tai lygiai tą patį galima paminėti ir apie langų valymą. Informaciniuose šaltiniuose minimi įvairūs būdai bei taisyklės, tačiau, kurie iš tiesų yra verti dėmesio? Pasirodo, viena svarbiausių taisyklių, kurios  būtina laikytis, ta, jog plastikinio lango stiklas negali būti valomas sausa šluoste – ji būtinai turi būti sudrėkinta ir ne bet kuo, o langų stiklų valymo skysčių. Ne ką mažau svarbus yra ir kitas akcentas: plastikinių langų rėmams valyti puikiai tiks šluostė, suvilgyta vandens ir muilo tirpale.