Categories
Sportas

Kaip panaudoti skersinius sportui?

Daugelis sutiktų, kad sportas ir aktyvi fizinė veikla reikalinga ne tik tam, kad galėtume džiaugtis nepriekaištingomis kūno linijomis. Tai galimybė atsikratyti per dieną susikaupusių rūpesčių, reabilituotis po tam tikrų traumų, kovoti su skausmu ir pan. Geriausia, kai treniruotės yra sudarytos taip, kad giliai išjudintumėte problemiškiausias vietas ir tuo pat metu sustangrintumėte savo kūną. Jei neturite daug laiko, kurį skirtumėte vaikščiojimui į sporto salę, galite įsigyti itin puikų ir nesudėtingai bet kur įmontuojamą treniruoklį, su kuriuo atliksite daug įvairių, skirtingas kūno vietas treniruosiančių pratimų. Tai – skersiniai sportui. Kaip juos panaudoti? 

Nugara

Šiuolaikinis gyvenimo būdas lemia tai, jog daugelis žmonių skundžiasi ganėtinai intensyviais nugaros skausmas. Tam įtakos turi darbas su kompiuteriu, netaisyklinga laikysena, naršymas išmaniuoju telefonu ir t. t. Skersiniai sportui – puiki priemonė sutvirtinti nugaros raumenis. Kaip žinia, nuolat juos treniruojant, nugara tampa pakankamai tvirta, kad laikytųsi ne ant stuburo, o ant raumenų, todėl skausmas tampa kur kas lengvesnis. Skersiniu galite daryti populiariuosius prisitraukimus, padedančius tvirtinti nugarą. Jei jus domina skersiniai sportui, tačiau nežinote, kaip taisyklingai atlikti šį pratimą, pateikiame keletą instrukcijų:

  1. Rankomis įsikibkite į skersinį delnais nuo savęs.
  2. Skersinio suėmimo plotis turėtų būti kiek platesnis nei pečių. 
  3. Nelenkite rankų, jos turi būti tiesios.
  4. Įtempkite nugaros raumenis bei užimkite stabilią nugaros poziciją.
  5. Suveskite mentes ir pamažu traukitės smakro link, bandydami pasiekti krūtinę. Pakilę iškvėpkite ir iš lėto leiskitės žemyn. 
  6. Kartokite pratimą iš naujo. 

Jei jūsų nugaros skausmų priežastis – užspausti, nudilę ar netaisyklingai išsidėstę tarpslanksteliniai diskeliai – skersiniai sportui gali būti panaudoti paprasčiausiam kabėjimui. Įsikibkite į skersinį, užtikrinkite stabilią poziciją ir sutelkę dėmesį ties savo kūnu pabandykite išsilaikyti kaip įmanoma ilgiau.

skersiniai sportui kaip panaudoti?

Pilvo presas

Skersiniai sportui – itin efektyvi priemonė suformuoti dailų pilvo presą. Nors pagrindinis pratimas šiuo treniruokliu yra pakankamai sudėtingas, jis padeda pasiekti greitų rezultatų. Viskas, ką turite padaryti, tai tvirtai įsikibti į skersinį, stabiliai laikytis ir pamažu kelti ištiestas kojas į viršų 90 laipsnių kampu. Taip treniruosite giliuosius pilvo preso raumenis ir greičiau atsikratysite nepageidaujamų riebaliukų.